• Writer's pictureΝοσοκομείο Κω

Ανακοίνωση

Σχετικά με τον κατ' οίκον εμβολιασμό κλινήρων ατόμων ή με αδυναμία μετακίνησης, γνωστοποιούνται τα εξής :

Προκειμένου να πραγματοποιηθεί ο κατ' οίκον εμβολιασμός των ανωτέρω ατόμων είναι απαραίτητη η ιατρική γνωμάτευση από τον θεράποντα γιατρό που βεβαιώνει την αδυναμία μετακίνησής τους. Ο θεράπων ιατρός μπορεί να δηλώσει το αίτημα για κατ' οίκον εμβολιασμό στην γνωστή ηλεκτρονική πλατφόρμα, στην ειδική ένδειξη. Σε περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό, το έγγραφο της ιατρικής γνωμάτευσης με το αίτημα για εμβολιασμό παραδίδεται στην Νοσηλεύτρια του Εμβολιαστικού Κέντρου του Νοσοκομείου, στην διάρκεια λειτουργίας του. Η ημερομηνία υποβολής του αιτήματος των δικαιούχων, παρατείνεται μέχρι την Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου. Ο εμβολιασμός θα προχωρήσει άμεσα.

Πληροφορίες : κ.κ. ΄Ελλη Καρανίκα, Αναστασία Κομίνη τηλ. 2242360200 (10πμ-14μμ)